Depilace

Depilace přírodními vosky

Jako alternativu k orientální depilaci provádíme v našem studiu i depilaci přírodními vosky. Používáme hlavně kapsle se včelím voskem obohacené azulénem, který zajistí maximální ochranu pokožce jak před traumatizací tak i před  následným podrážděním. Po nanesení vosku na příslušné partie odstraníme vrstvu i s ochlupením pomocí proužků z netkané textilie. Vždy po depilaci pokožku pečlivě očistíme a ošetříme Tělovým mlékem kdoule Dr.Hauschka, které zajistí maximální pohodlí pokožce po tomto zákroku a zamezí tak následnému zarůstání chloupků či možného podráždění. Po depilaci poskytujeme depilační poradenství.

 

Orientální depilace

Orientální depilace je vhodná pro své složení, techniku provedení a šetrnost, jak pro dívky, a ženy, tak i mladíky a muže. 
Z čeho je depilační hmota složena?
Orientální depilační hmota je zcela přírodní produkt, bez přídavku jakýchkoli chemických látek. Je vyrobena z medu, fíků a datlí za přídavku směsi orientálních bylin. Tato hmota minimálně dráždí pokožku. Je v hodná pro alergiky a osoby nesnášející klasické depilační hmoty a chemické depilační výrobky.

 

Jak se orientální depilace provádí?
Orientální depilační hmota se lehce nahřeje a malá část, asi velikosti ořechu, se přiloží na partii, kde chceme provést depilaci. Hmotu roztáhneme a necháme působit orientální byliny, které mají tu nejdůležitější funkci a to, že se vstřebávají do pokožky a omezují výrazně další růst chlupu. Poté se hmota jemně začíná rolovat a nabaluje do sebe všechny chloupky i s kořínky. Po depilaci stačí pokožku omýt vodou. 
Proč dát přednost orientální depilaci?
Klasickou depilací docílíme pouze vytržení chloupků bez jakéhokoli ovlivnění dalšího růstu. Při strhování fólií s voskem bývá pokožka podrážděná se začervenáním, citlivá a na některých místech může být stržena či spálena. Orientální depilace je minimálně bolestivá, je velmi šetrná k pokožce, nealergizuje a je velmi dobře tolerována. Orientální bylinky obsažené v depilační hmotě nejen zklidňují pokožku, ale i působí proti dalšímu růstu chloupků. Depilaci je nutné opakovat po 3 týdnech až po 2 měsících, doba dorůstání chloupků je individuální a je závislá na fázi růstu chlupu, kdy je depilace provedena. Při pravidelných depilacích dochází k celkovému úbytku ochlupení.